Дани Педроса с полпозишън на "Мизано"

04.09.2010 г. 20:39 ч.

bsport.bg

Снимка:Reuters

Испанският пилот, който записа най-добро време от 1:33.948 минути, спечели четвъртия си пол-позишън за сезона.

Пилотът на Хонда Дани Педроса спечели днешната квалификация за място в неделния старт за Голямата награда на Сан Марино - 12-ти кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP.

Испанският пилот, който записа най-добро време от 1:33.948 минути, спечели четвъртия си пол-позишън за сезона. Педроса, който доминираше в първата тренировка вчера, изпревари с 0.308 секунди лидера в световния шампионат Хорхе Лоренсо от тима на Ямаха. Първата редица на стартовата решетка допълва австралийският пилот на Дукати Кейси Стоунър, въпреки че падна в началото на квалификационната сесия на завой номер 4.

Световният шампион Валентино Роси с Ямаха ще стартира от четвъртата позиция, пети е Бен Спайс, а втората редица допълва французина Ранди Де Пюние, който караше в едва третото си състезание, след като счупи крак на "Заксенринг". Колин Едуардс, Андреа Довициозо и Марко Симончели попълват третата редица за утрешния старт на пистата "Мизано".