Сезонът започва

ММА бойците свериха часовника с Бразилско Жиу-Жицу (ВИДЕО)

22.01.2011 г. 17:45 ч.

Иван Донков

Организаторите от клуб "Real Pain" с президент Христо Христов и Българската федерация по БЖЖ ще продължат да стимулират финансово участниците и в предстоящите състезания, като ще бъдат канени и представители на чуждестранните школи.

Първият турнир за сезона по Бразилско Жиу-Житцу вече е факт. Днес в столичната зала "Дескрийм" след близо 5 часови битки с парични награди си тръгнаха най-добрите бойци практикуващи техничния спорт.

Организаторите от клуб  "Real Pain" с президент Христо Христов и Българската федерация по БЖЖ ще продължат да стимулират финансово участниците и в предстоящите състезания, като ще бъдат канени и представители на чуждестранните школи. blilznaka_400

Нашите момчета практикуващи жиу-жицу, самбо, бойно самбо и джудо показват забележителен напредък и ще им трябват по-жилави опоненти, върху които да изпробват уменията си. Бразилското жиу-жицу е важна част от смесените бойни изкуства и е препоръчително да се знае от елитните бойци, които участват във веригата гала вечери по ММА "Real Pain". bliznaka1_400

Гвоздеят на днешното състезание беше финалната среща в тежка категория между джудиста Александър Петков и двукратният победител Камен Георгиев практикуващ бойно самбо. След много оспорван двубой с разменено надмощие Камен Георгиев защити титлата си. Той се измъкна от губеща позиция и омаломощи съперника. nagravdawane_400

В останалите категории победители станаха: Борис Борисов (66 кг), Тодор Кръстев (72 кг), Румен Димиторв (78 кг), Росен Димитров (84 кг) и Велизар Величков (90 кг).