Криза

Аматьори натупаха с 3:2 Берое

20.02.2013 г. 16:57 ч.

bsport.bg

Берое допусна трета поредна загуба в контролите си от зимната подготовка. Този път "заралии" отстъпиха на съгражданите си от Верея.

Третодивизионният Верея срази с 3:2 Берое при официалното си представяне за пролетния полусезон. Контролата пък беше предпоследна в зимната подготовка на "заралии".

Двубоят се разви при разменено надмощие и предложи много интересни моменти за феновете.

Берое откри резултата в 14-ата минута. Иван Горанов проби от ляво, финтира защитник и центрира в наказателното поле, където Ангел Костов засече с глава за 1:0.

Бившият играч на ЦСКА Янко Вълканов обаче, който само поддържа форма с Верея, изравни в 28-ата минута. Той изпревари вратаря Иван Караджов и с глава се разписа за 1:1. Повече голове през първото полувреме не паднаха и двата отбора се оттеглиха при равенство на почивката.

Жельо Желев покачи на 2:1 за Верея в 76-ата минута, Педро Еуженио пък направи резултата 2:2 в 78-ата минута, а Милчо Танев се възползва от груба грешка в отбраната на Берое, за да оформи крайното 3:2 в 82-ата минута.

Загубата е трета поредна за Берое от началото на годината.