Втородивизионен руски тим матира Левски, Божинов зрител

03.02.2014 г. 17:24 ч.

bsport.bg

Левски загуби с 1:2 от руския Мордовия първата си контрола от лагера в Кипър.

Втородивизионният руски Мордава (Саранск) победи отбора на Левски с 2:1 в първата контролна среща на столичния тим от лагера в Кипър.

Руснаците нанизаха два гола в мрежата на Пламен Илиев през първото полувреме, а между тях българският тим изпусна дузпа след много слабо изпълнение на Макриев.

В 25-ата минута след центриране от корнер Нахушев откри резултата, а три минути по-късно Макриев бе съборен в наказателното поле, след което се зае с изпълнението на дузпата, което без проблем бе отразено от стража на руския тим.

В 38-ата минута Луценко вкара втори гол за Мордовия, а почетно попадение за "сините" вкара в 87-ата минута капитанът на Станислав Ангелов от дузпа.

В срещата неофициален дебют с екипа на Левски записа чешкият защитник Павел Чмовш, докато Валери Божинов беше зрител на мача и не се появи на терена.

Следващата контрола на възпитаниците на Антони Здравков е на 6 февруари от 15:00 часа срещу чешкия Теплице.