След поражения

Стоилов и Петев с единия крак аут от Европа

21.08.2014 г. 22:26 ч.

bsport.bg

АЕЛ (Лимасол) и Астана с домакински загуби от силни съперници в първия плейоф. Вижте всички резултати от Лига Европа.

Воденият от българския специалист Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) пропусна отлична възможност да стигне до престижен успех над английския Тотнъм в първия плейоф за влизане в групите на Лига Европа.

Кипърският тим допусна обрат в последните минути на мача и макар да водеше с 1:0 до 74-ата минута загуби мача с 1:2.

Сардинеро даде аванс на домакините след 14 минути игра, но с късни голове на Роберто Солдадо (74) и Хари Кейн (80) гостите обърнаха резултата и си осигуриха отличен аванс преди реванша на "Уайт Харт Лейн".

С тези два гола на чужд терен "шпорите" почти изхвърлиха тима на Петев от Европа, а ще по-тежко е положението при друг български треньор - Станимир Стоилов.

Воденият от Мъри отбор на Астана претърпя тежко домакинско поражение с 0:3 от Виляреал в първия мач от плейофа на Лига Европа.

Рубен Кани откри в 33-ата минута. 15-минути по-късно Джовани Дос Сантос покачи на 2:0, а в 84-ата Марио Гаспар направи резултата класически.