Безволево

Лудогорец яде здрав бой от Базел в Швейцария

04.11.2014 г. 23:37 ч.

bsport.bg

Българският първенец инкасира 4 попадения във вратата си и сериозно намали шансовете си да играе в Европа и напролет.

Лудогорец допусна безотговорно да бъде разгромен с 0:4 при гостуването си на Базел в Швейцария и така значително намали шансовете си да прескочи групата си в Шампионската лига.

Голмайстори за домакините станаха Емболо в 34-ата, Гонзалес в 41-ата, Гаши в 59-ата и Сухи в 65-ата минута, а българският шампион допусна много грешки в отбрана и можеше да си тръгне още по-унизен.

При четвъртото попадение на Марек Сухи реферът Стефан Ланоа не забеляза, че швейцарския нападател си помогна с ръка при отбелязването на гола.

Разградчани изиграха може би най-слабата си продукция през последните години в Европа и логично бяха разгромени. В действията на българите нямаше и помен от показаното срещу същия съперник преди две седмици в София.

На терена "орлите" бяха повече от апатични, правеха груби грешки в защита, халфовата линия бе мудна, а атаката изцяло неефективна, което доведе и до поражението.

От своя страна домакините предложиха модерен футбол, с много движение и разнообразни атаки и заслужено си взеха победата и трите точки.

В същото време Реал (Мадрид) победи Ливърпул с минималното 1:0 на своя "Сантяго Бернабеу". Единственото попадение вкара Карим Бензема в 27-ата минута.

Така лидер в групата остава Реал (Мадрид) с 12 точки, втори е Базел с шест, Ливърпул и Лудогорец с по три точки допълват групата.

Следващият мач на Лудогорец в Шампионската лига е на 26 ноември срещу Ливърпул в София.