Рекордьор

Лионел Меси стана голмайстор №1 на Шампионската лига

26.11.2014 г. 4:20 ч.

bsport.bg

Аржентинецът се разписа в 38-ата минута на мача срещу АПОЕЛ в Никозия и изпревари с един гол легендата на Реал Мадрид Раул.

Нападателят на Барселона Лионел Меси наниза своя 72-и гол в Шампионската лига и стана рекордьор по отбелязани попадения в най-престижния европейски турнир.

Най-близък преследвач на Меси е Кристиано Роналдо. Португалският ас на Реал е със 70 гола, а утре неговият тим гостува на Базел. Барселона води с 2:0 на полувремето срещу АПОЕЛ, като първи в срещата се разписа уругваецът Луис Суарес.

ЦСКА (Москва) измъкна 1:1 като домакин от италианския Рома в мач от група Е на Шампионската лига и съхрани шансовете си за класиране на елиминациите.

Франческо Тоти откри от фаул две минути преди почивката, но в последните секунди на добавеното триминутно продължение Василий Березуцки изравни.

Българският национал Георги Миланов се появи в игра за ЦСКА в 64-ата мин.