С нова победа

Манчестър Сити догони лидера Челси

20.12.2014 г. 19:26 ч.

bsport.bg

Манчестър Сити настигна лидера Челси. „Гражданите" се изравниха по точки със „сините" след като победиха Кристъл Палас с 3:0.

Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 3:0 в среща от 17-ия кръг на Висшата лига

На стадион "Етихад" двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в края на което Пабло Сабалета пропусна най-добрата възможност, оставайки сам срещу вратаря.

След почивката обаче Давид Силва реши проблемите на своите с два гола в рамките на тринайсетина минути, оползотворявайки подаванията на Сабалета и Коларов.

В средата на второто полувреме съдиите отмениха напълно редовен гол на Кристъл Палас. Макартър вкара с глава и Фернандиньо покриваше засадата с метър, но реферът Фил Дауд проспа ситуацията. Десетина минути преди края Яя Туре оформи крайния резултат след подаване на Милнър.

С тази победа Сити събра 39 точки и се изравни с лидера Челси. Възпитаниците на Жозе Моуриньо обаче са с мач по-малко. Палас е 16-и с 15 точки.