Издънка

Челси изтърва две ценни точки в битката за върха

28.12.2014 г. 18:31 ч.

bsport.bg

При гостуването си на "Сейнт Мери" възпитаниците на Жозе Моуриньо завършиха наравно 1:1 със Саутхамптън.

Челси загуби две ценни точки в битката за върха във Висшата лига.

При гостуването си на "Сейнт Мери" възпитаниците на Жозе Моуриньо завършиха наравно 1:1 със Саутхамптън. И двете попадения в срещата паднаха през първата част на двубоя.

Нападателят на Саутхамптън Садио Мане даде аванс на "светците"

срещу лидера в класирането на Висшата лига.Той бе изпуснат от защитата на "сините" при пас на Душан Тадич и откъснал се сам срещу Тибо Куртоа, прати топката технично над него и в мрежата му за 1:0.

Еден Азар възстанови равенството секунди преди края на първата част,

след като с отличен самостоятелен рейд в наказателното поле на домакините преодоля последователно Мая Йошида и Тоби Алдервейрелд, за да прати топката в мрежата на Фрейзър Форстър с прецизен диагонален удар.

През второто полувреме Челси наложи теритоириален и и игрови натиск, но така и не можа да стигне до ново попадение, което да им донесе успеха. Две минути преди края домакините останаха с човек по-малко, тъй като Шнайдерлен получи червен картон.

Със спечелите точки лондончани остават на върха с 46 точки,

докато Саутхямптън е четвърти с 33 пункта на сметката си. Това бе поредната среща в кръга, ковто завтршва с реми.