Поражения

Издънки за Реал (Мадрид) и Барселона в един ден

05.01.2015 г. 2:57 ч.

bsport.bg

Барса изпусна важни три точки в борбата за титлата и пропусна да се възползва от загубата на Реал Мадрид от Валенсия.

Валенсия победи Реал Мадрид с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион "Местая", и по този начин спря рекордната серия от 22 поредни победи на шампионите на Европа.

Двубоят започна отлично за Кралския клуба, като в още в 16-та минута Алваро Негредо игра с ръка в собственото си наказателно поле и Кристиан Роналдо реализира отсъдената дузпа.

Малко след почивката обаче "прилепите" се върнаха в мача, след като изстрел на Антонио Бараган от границата на наказателното поле се отклони от защитник на Реал и попадна във вратата на Икер Касияс.

В 65-та минута домакините стигнаха до пълен обрат, като автор на гола бе Никола Отаменди.

Издънките за лидерите в Примера дивисион в началото на 2015 продължиха с пълна сила и в срещата между Реал Сосиедад и Барселона.

Домакините на "Аноета" спечелиха с 1:0 над именития си съперник, като това стана с автогол на Жорди Алба още във 2-ата минута. След това каталунците опитаха да направят обрат, но така и не успяха сериозно да притеснят своя съперник.

Треньорът на гостите Луис Енрике започна мача без големите си звезди Лионел Меси и Неймар и може би и това му изигра лоша шега, макар те да се появиха на терена в по-късен етап от мача.

В крайна сметка обаче Барса изпусна важни три точки в борбата за титлата и пропусна да се възползва от загубата на Реал Мадрид от Валенсия и да излезе поне временно на върха в класирането, макар и с мач повече в актива си.