Мадридско дерби

Реал на колене пред Атлетико, почти сдаде Купата

08.01.2015 г. 0:50 ч.

bsport.bg

Атлетико победи за втори път през сезона своя градски съперник. Победителят от този дуел за Купата на краля ще се изправи срещу продължилия напред от двойката Барселона - Елче.

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) победи на своя „Висенте Калдерон” градския си противник и Европейски и Световен клубен шампион Реал в мач от 1/8-финалите за турнира за Купата на Краля.

Още в третата минута Серхио Рамос можеше да открие резултата след страхотен удар с глава от точно изпълнен корнер, но Ян Облак с отлична реакция, не позволи резултатът да бъде открит.

До края на първата част действието се развиваше пред вратата на домакините, но защитата на „дюшекчиите” се справи добре и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултата 0:0.

В 56-тата минута Серхио Рамос фаулира Раул Гарсиа в наказателното поле и главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. Именно Гарсиа застана зад топката и не сбърка – 1:0.

Карло Анчелоти реагира веднага след получения гол и пусна в игра най-опасния си играч – Кристиано Роналдо, който влезе на мястото на Хамес Родригес.

В 76-тата минута Атлетико (Мадрид) предреши изхода от сблъсъка с втори гол. Центриране от корнер бе засечено по великолепен начин от централния защитник Хименес и резултата стана 2:0.

Така "лос бланкос" загубиха за втори пореден път, след като преди това имаха 22 поредни победи. Реваншът е след седмица.