Битка за върха

Челси оглави класирането след издънка на Ман сити

10.01.2015 г. 19:20 ч.

bsport.bg

Отборът на Челси се върна на победния път. Възпитаниците на Жозе Моуриньо надвиха коравия тим на Нюкасъл с 2:0 и излязоха еднолично на върха във Висшата лига, възползвайки се максимално от грешната стъпка на шампионите от Ман Сити.

Челси победи с 2:0 Нюкасъл на "Стамфорд Бридж" и взе важни три точки в битката за шампионската титла с Манчестър Сити.

Головете за домакините забиха Оскар и Диего Коста. "Сините" от Лондон изиграха леко посредствено първо полувреме, в което по-чистите голови положения бяха за гостите, но преди почивката Оскар вкара, а през второто полувреме Челси изцяло доминира, заби още един гол и заслужено стигна до победата.

Нюкасъл от своя страна изпусна положенията си в средата на първото полувреме, след което изцяло сдаде инициативата на домакините и логично загуби.

С победата Челси успя да вземе трите точки, с които продължава борбата си с "гражданите" във Висшата лига.

Манчестър Сити загуби 2 точки в битката за титлата, след като стигна само до 1:1 на „Гудисън Парк” срещу Евертън.

Шампионите поведоха чрез Фернандиньо в 74-ата минута, но скоро след това Стивън Нейсмит изравни. Серхио Агуеро се завърна след  повече от месец отсъствие, но и той не помогна на своите.

Гражданите доминираха през повечето време, но добавиха само точка към актива си и то увеличиха до 47, като нямат загула в 12 поредни мача от Лигата. Карамелите пък спряха поредицата си от 4 поредни загуби в първенството и вече имат 22 точки, но само на 3 от зоната на изпадащите.

В друга среща играна по-рано Ливърпул успя да измъкне победата при гостуването си на Съндърланд.