Висша лига

Грандовете в Англия се поздравиха с победи

17.01.2015 г. 19:15 ч.

bsport.bg

Грандовете в Англия Ман Юнайтед, Челси и лИвърпул записаха победи в поредният 22-рия кръг на Висшата лига.

Манчестър Юнайтед остана непобеден в осмо поредно гостуване, след като спечели с 2:0 визитата си на борещия се за оцеляване Куинс Парк Рейнджърс.

И двете попадения на „Лофтъс Роуд” паднаха след почивката и бяха дело на резерви, като първо Маруан Фелайни откри, а в последните секунди Джеймс Уилсън сложи точка на спора. По този начин Манчестър Юнайтед спечели трите точки и измести Саутхемптън от третото място, макар че „светците” са с мач по-малко.

„Червените дяволи” вече имат 40 т. след 22 кръга, докато К.П.Р. остана в зоната на изпадащите с 19 в своя актив.

Ливърпул победи с 2:0 Астън Вила като гост в мач от 22-рия кръг на Висшата лига.

„Червените” можеха да стигнат и до по-убедителен успех, ако не бе стражът на домакините Брад Гузан, който направи половин дузина добри спасявания. Мърсисайдци отбелязаха по един гол в двете полувремена. Фабио Борини откри за гостите в 24-тата минута, а Рики Ламбърт оформи крайното 2:0 11 минути преди края.С победата си „червените” са вече седми с 35 точки, на една зад шестия Арсенал, но и с мач повече от „артилеристите”. Астън Вила пък остава с 22 на 14-ата позиция.

Лидерът в класирането на Висшата лига - Челси разгроми единайсеторката на Суонзи с повече от категоричното 5:0
,

в срещата между двата тима от програмата на 22-ия кръг на шампионата. Попаденията за победителите реализираха Коща, Оскар и Шюрле, като първите двама се разписаха по два пъти.