Съботни проверки

Лудогорец с победа, ЦСКА със загуба в контролите

31.01.2015 г. 23:38 ч.

bsport.bg

Лудогорец постигна престижен успех по време на зимната си подготовка. ЦСКА пък допусна първа загуба в предсезонната си подготовка.

Отборът на Лудогорец постигна престижен успех по време на зимната си подготовка в Испания. Разградчани победиха с 3:2 Спартак (Москва) в атрактивен двубой, изпълнен с обрати и оцветен с червени картони.

Даниел Абало вкара в 12-ата минута, а Жоао Карлос си вкара автогол в 65-ата. Жуниор Кишада бе автор на последното попадение в двубоя в 86-ата минута. Куинси Промес (31) и Дмитрий Комбаров (46) се разписаха за руснаците.

В края на първото полувреме Жуниор Кайсара получи червен картон за удар с глава срещу съперник, а след възникналото меле Светослав Дяков също бе изгонен. Двамата футболисти обаче бяха заменени.

ЦСКА пък допусна първа загуба в предсезонната си подготовка. "Армейците" бяха победени от Рапид Виена с 2:1 в контролна среща.

Австрийците откриха резултата чрез Алер в началото на мача, но до края на полувремето Милисавлевич изравни. През първата част Маркиньос удари и греда, а футболистите на Стойчо Младенов пропуснаха и 2-3 добри възможности за още попадения.

След почивката играта загрубя, а полският рефер показа два червени картона на армейски състезатели - Марин Оршулич и Стефан Николич.