Невероятна победа

Атлетико разпердушини Реал в мадридското дерби

08.02.2015 г. 0:31 ч.

bsport.bg

Това бе и най-голямата победа на Атлетико над Реал Мадрид от 1987 година насам, когато бившият тим на Любослав Пенев също се наложи с 4:0 в началото на месец ноември.

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) разби като домакин Реал (Мадрид) с 4:0 в мач от 22-ия кръг на Примера дивисион.

Тиаго в 14-ата минута, Саул Нигес в 18-ата, Антоан Гризман в 67-ата и Марио Манджукич в 89-ата минута вкараха головете за шампиона на Испания.

Двубоят премина при абсолютно превъзходство и доминация на "рохибланкос". Реал Мадрид пък не успя да стигне до нито един стопроцентов шанс пред вратата на Мигел Анхел Моя, който в повечето време от срещата имаше малко работа.

Реал пък допусна първата си загуба с поне четири инкасирани гола от 2010 година насам, когато "кралете" бяха помляни с 0:5 от големия си съперник Барселона.

За Атлетико това е 16-и успех за сезона, с който тимът се приближава на 4 точки от лидера Реал. За Реал това е четвърта загуба в кампанията. Тимът е с четири точки преднина пред втория – Барселона, но и с мач повече.

Атлетико Мадрид – Реал Мадрид 4:0