Неприятна загуба

Бербатов и Монако се издъниха при числов превес

08.02.2015 г. 21:46 ч.

bsport.bg

Монако пропусна отлична възможност да се изкачи на четвърта позиция в класирането на Лига 1.

Отборът на Монако допусна сериозна грешка в борбата си за челните места на Лига 1.

Монегаските загубиха с 0:1 при визитата си на Гинган в мач от 24-ия кръг на френския шампионат, въпреки че повече от 70 минути играха с човек повече.

Димитър Бербатов бе титуляр за тима и остана на терена през целия мач, но не успя да помогне на отбора си, пише Спортал.

Освен това единственото попадение днес - на Дориан Левек в началото на втората част, сложи край на впечатляващата серия на Монако от цели осем мача без допуснат гол.

Изненадващо в началото на втората част домакините откриха резултата. Така Монако пропусна отлична възможност да се изкачи на четвърта позиция в класирането на Лига 1.

Монегаските остават на пето място с актив от 40 точки - на девет от лидера Лион, който обаче е и с мач по-малко. Гинган пък затвърждава отличните впечатления, които оставя в последно време и вече заема десето място в подреждането с 32 точки.